KIA Sportage  má za sebou skúšku vytrvalosti na 100 000 km , ako dopadla???

Kto by to bol kedy povedal , že práve ona zmení hystóriu časopisu AUTOBILD !!!

 Nová Kia Sportage má novú tvár a ponúka väčší vnútorný priestor než predchádzajúci model. Má kvalitnejší  interiér ,  množstvo nových komfortných prvkov a asistenčných systémov. V minulom roku sa na Slovensku predalo 1 433 kusov tohoto modelu, čím si udržalo pozíciu medzi najobľúbenejšími SUV modelmi. Veľkým prekvapením je 50% nárast predaja tohto modelu v Nemecku. Dopyt vzrástol ešte viac vďaka začatiu výroby štvrtej modelovej generácie v januári 2016. V prvom polroku 2016 bolo v Nemecku celkovo registrovaných 10 317 modelov Kia Sportage, čo predstavuje nárast o 53,6 %  oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

 Pokiaľ ide o kvalitu, model Kia Sportage v súčasnej dobe láme všetky rekordy. V teste odolnosti na 100 000 kilometrov, ktorý usporiadal nemecký  magazín Auto Bild, najpredávanejší európsky model Kia zatienil konkurenciu. Kia Sportage, ktorá je šitá na mieru vkusu európskym zákazníkom, prešla maratónskym testom bez jedinej poruchy alebo problému - a ako celkovú známku dostala spomedzi 33 konkurenčných modelov najvyššie možné skóre.

Tomuto aktuálnemu výsledku testu spoľahlivosti pre Kia Sportage predchádzala júnová správa magazínu Auto Motor und Sport, podľa ktorej Kia Sportage prešla 100 000 km dlhým vytrvalostným testom bez jedinej poruchy – a to zvládla ako prvý automobil v histórii časopisu.

 V spomínanom teste sa však neudeľovali body len za spoľahlivosť.  Body vytrvalostného testu Auto Bild boli udelené tiež za technický stav vozidla v záverečnej inšpekcii, ako aj za dojmy zaznamenané skúšobnými jazdcami počas skúšky. Skúšobným vozidlom bola tretia generácia Kia Sportage s dvojlitrovým dieselovým motorom  s výkonom 184 koní, s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Od júna 2014 skúšobný tím Auto Bild testoval Kia Sportage v každodenných situáciách, za rôznych podmienok a v každom počasí.

 Preto táto značka podľa mňa už nie je len o cene, Sportage sa totižto stáva vyzývateľom, a to nie len pre nemecké značky. “


Roman Bene  B&B Car, s.r.o.

pre Žilinský Večerník