Ďalšia zlá správa pre motoristov: Aj za vaše poistenie si čoskoro priplatíte!

Áno je to tak . Avizujú to už aj samotné poisťovne. Za rovnaké podmienky zaplatíme viac , a to sme ani nemuseli spôsobiť nehodu.

A preceňovať sa nebudú len poistenia  áut !Táto zmena platí aj pre poistenia domov , bytov, úrazové aj cestovné poistenia. Pri 100€ platbe za akékoľvek z týchto poistení si štát od januára odkrojí 8 eur. Politici na čele s Petrom Kažimírom totiž zavádzajú 8% daň z každej splátky neživotnej poistky.

Poisťovne tvrdia, že inak ako zvyšovaním cien na nový zákon ministra financií zareagovať nemôžu. PZP je vraj  pre poisťovne dlhodobo neziskovým produktom. Straty z PZP si Poisťovne vykrývali z iných poistiek, ale po novom to už nebude možné, a práve preto musia zvýšiť ceny. Samozrejme že naše ministerstvo to  zasa až tak tragicky nevidí. Poisťovniam dokonca odkazuje, aby hľadali rezervy radšej samé u seba.

Poisťovne samozrejme tvrdia svoje. A to , že Slovensko stojí pred vlnou hromadného prepoisťovania. Doteraz dojednávané ceny poistiek s touto daňou samozrejme ešte nepočítali a práve preto budú musieť ísť nahor. A ako?
Pre poisťovne to bude asi ťažký oriešok. Musia sa buď dohodnúť s klientom, čo asi nebude jednoduché , alebo musia vypovedať zmluvu a pokúsiť sa uzavrieť ju znova. Takže môžete očakávať že vám každú chvíľu zavolá, či dokonca rovno zaklope na dvere „váš poisťovací agent“
J

Zdá sa, že Peter Kažimír je vo vyberaní peňazí od ľudí a firiem pre štát mimoriadne úspešný. Do štátnej pokladnice má pri tom podľa odhadov pritiecť o 400 miliónov eur viac, než pôvodne tento rok plánovali. No a vďaka novým opatreniam to budúci rok bude určite ešte viac. Ďakujeme…


Roman Bene B&B Car, 

pre Žilinský Večerník.