Je najvyšší čas na to, aby organizátori súťaže Auto roka zverejnili mená uchádzačov o tento prestížny titul na rok 2017.  Hrubé zrno sa preosialo a z 30 modelov rôznych značiek sa do užšieho sedemčlenného výberu dostalo týchto sedem finalistov. Pomyselnú korunu víťazovi odovzdá minuloročný šampión Opel Astra na pôde Ženevského autosalónu. Škoda ani VW sa medzi nominovaných prekvapivo nedostali. Ktorý sú teda tí vyvolený pre tento rok?

V zozname sa nachádza napríklad Nissan Micra a jej už piata generácia. Malé vozy zastupuje tiež Citroen C3 tretej generácie, ktorý je produktom slovenskej továrne, a o ktorom sme vám pripravili článok 12.07.2016. Ďalší v poradí, o ktorom sme vám priniesli v minulosti informácie je športový sedan Alfa Romeo Giulia. V poradí štvrtý

je nominovaný nový Mercedes-Benz triedy E, po ňom nasleduje zástupca Francúzskej značky sympatický Peugeot 3008. Medzi TOP7 finalistov sa dostal aj výrazne športovo ladený konkurent pre Nissan Qashqai, a to japonské SUV Toyota C-HR.

Sedemčlennú partiu uzatvára švédska limuzína Volvo S90, ktorá sa o titul uchádza  spoločne so svojím praktickejším súrodencom V90. Výber je teda naozaj rôznorodý.

 

Tak čo myslíte , kto z nich to nakoniec vyhrá?

Ja svojho favorita mám, a vy?


Roman Bene B&B Car

pre Žilinský Večerník.